Sekretariatet

Limfjordsrådet har et fælles sekretariat, der fysisk er placeret i Aalborg. Sekretariatet servicere det politiske forum og embedsmandsgruppen samt indsamler,bearbejder og præsenterer faglig viden relateret til opfyldelse af Limfjordsrådets formål.

Sekretariatet består af følgende 10 medarbejdere:

Daglig ledelse

           


Michael Palsgaard Andersen
Funktionschef og Formand for embedsmandsgruppen
Tlf.: 9931 2160
Mail: michael.palsgaard@aalborg.dk

 


Jesper Hansen
Sekretariatsleder
Tlf.: 20 63 48 50
Mail: j.hansen@aalborg.dk

 

 

 

 

Vådområdeteam

           


Torben Bramming Jørgensen
Biolog og projekchef
Tlf.: 25 20 21 56
Mail: torben.joergensen@aalborg.dk

 


Susanne Mortensen
Miljøtekniker og projektleder
Tlf.: 25 20 24 04
Mail: susanne.mortensen@aalborg.dk

 

Rasmus Bonderup Pedersen
Naturgeograf og projektleder
Tlf.: 25 20 24 49
Mail: rasmus.bonderup@aalborg.dk

   


Jesper Hansen
Biolog og projektleder
Tlf. 20 63 48 50
Mail: j.hansen@aalborg.dk

 

Kristoffer Piil
Biolog og projektleder
Tlf. 20 61 33 05
Mail: kristoffer.piil@aalborg.dk

       

Vandløbsteam

           


Lars Nørgaard Bach

Biolog og projektleder
Tlf.: 25 20 21 79
Mail: lars.bach@aalborg.dk

 


Thorsten Møller Olesen
Biolog og projektleder
Tlf.: 25 20 21 63
Mail: thorsten.olesen@aalborg.dk

 

 
Annica Olesen
Biolog og projektleder
Tlf.: 25 20 90 91
Mail: annica.olesen@aalborg.dk

   


Henrik Rosenskjold
Naturgeograf og projektleder
Tlf.: 25 20 24 47
Mail: henrik.rosenskjold@aalborg.dk

 


Thomas A. Thomsen
Naturgeograf og projektleder
Tlf. 25 20 90 92
Mail: thomas.thomsen@aalborg.dk

 


Esben Erhardsen Tarpgaard
Biolog og projektleder
Tlf.: 25 20 24 46
Mail: esben.tarpgaard@aalborg.dk

   

 Kommunikation

 

 

 

 

   


Carsten Rømming Sørensen

Kommunikation og projektleder
Tlf.: 25 20 22 38
Mail: carsten.soerensen@aalborg.dk

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

   

 

 
 OP