Sekretariatet

Limfjordsrådet har et fælles sekretariat, der fysisk er placeret i Aalborg. Sekretariatet servicere det politiske forum og embedsmandsgruppen samt indsamler,bearbejder og præsenterer faglig viden relateret til opfyldelse af Limfjordsrådets formål.

Sekretariatet består af følgende 10 medarbejdere:


Michael Damm

Udviklingschef og Sekretariatsleder
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 99 31 24 00
Mail: limfjordsraadet@aalborg.dk

 


Niels Vedel

Biolog og Koordinator
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 25 20 21 68
Mail: niels.vedel@aalborg.dk


Susanne Mortensen

Miljøtekniker og projektleder
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 25 20 24 04
Mail: susanne.mortensen@aalborg.dk

 


Torben Bramming Jørgensen

Biolog og projektleder
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 25 20 21 56
Mail: torben.joergensen@aalborg.dk


Lars Nørgaard Bach

Biolog og projektleder
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 25 20 21 79
Mail: lars.bach@aalborg.dk

 


Carsten Rømming Sørensen

Magister og webansvarlig
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 25 20 22 38
Mail: carsten.soerensen@aalborg.dk


Thorsten Møller Olesen

Biolog og projektleder
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 25 20 21 63
Mail: thorsten.olesen@aalborg.dk

 


Esben Erhardsen Tarpgaard
Biolog og projektleder
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 25 20 24 46
Mail: esben.tarpgaard@aalborg.dk


Henrik Rosenskjold
Naturgeograf og projektleder
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 25 20 24 47
Mail: henrik.rosenskjold@aalborg.dk

 


Rasmus Bonderup Pedersen
Naturgeograf og projektleder
Aalborg Kommune
Stigsborg Brygge 5
9400 Nørresundby
Tlf.: 25 20 24 49
Mail: rasmus.bonderup@aalborg.dk

 
 OP